Kategori arşivi Çalışkanlar Mermer Haber

Mermer Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mermerin salonlarda, mutfaklarda, şadırvanlarda, su hayratlarında, merdivenlerde, sanatsal çalışmalarda (örneğin heykel), banyo ve özellikle Türk hamamlarında kullanımı oldukça sıktır. Yapımı ve yapılış aşamasındaki işçiliği oldukça dikkat gerektiren mermerlerde detay ve renk seçenekleri de son zamanda hayli artmış durumda. Mermerin alternatifi ürünler üretilip kullanılmaya başlansa da halen daha mermerin şatafatını ve dayanıklılığını geçememişlerdir. İşte sizlere bu yazımızda hamamda kullanılan mermer çeşitleri, mermer temizliği ve mermer bakımı hakkında bilgiler vereceğiz. Bakırköy mermer ekibi olarak sizin için en iyisini yapacağımıza emin olabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Hamamda Kullanabileceğiniz Mermer Çeşitleri

Mermer son zamanlarda bol renk ve çeşidiyle kullanıcılar ve tasarımcılar için hayli dikkat çekici olmaya devam ederken hamamda kullanımın çok yaygın olması nedeniyle zenginliğini daha da artırmıştır.
Çini, bej, mozaik, beyaz en fazla seçilen tercihlerin başında geliyor. Çizgili desenli modeliyle de her tasarıma yakışacak bir seçim söz konusu olacaktır bizce.

Mermer Temizliği

Mermerinizin temizlemesini doğru yapmadığınız takdirde mermerinizin zeminine hasar verebilirsiniz. Bu nedenle hem mermerinizin yapısını hem de temizlik malzemenizin ne olduğunu doğru analiz edip temizlik işlemine öyle başlamanız gerekir.
Hamamlar gün içerisinde yüzlerce kişinin kullanımına açık haldedir. Bu nedenle hijyenin önemi açısından bu tür alanlarda gün içerisinde sıkça temizlik yapmak gerekir.

Nasıl Yapılır?

En doğal mermer temizliği su ve karbonat ile yapılmaktadır. En etkili ve doğru sonucu almak istiyorsanız su ve karbonat kullanarak temizlemelisiniz.
İçerisine karbonat koyduğunuz suya(ölçüler tamamen size ait) bezimizi batırıp sıkmadan çıkarıyoruz. Mermerin üzerinde sürüp biraz bekliyoruz(5dk). Sonrasında ise duruluyoruz. Bakırköy mermer ekibi sizin için en iyisini yapabilmek amacıyla emek gösteriyor!
Mermer üzerinde kimyasal kullanımı pek önerilmemekle birlikte mermerinizi yüzeyine zarar verip aşındırabilir. Eğer sadece bekletmekten hoşnut olmaz iseniz bezle ovalayabilirsiniz.

Mermer İçin Diğer Bakım Önerileri

Banyoda, dekorasyonda, mutfakta ve hamamlarda sıklıkla kullanılan mermerler gün içerisinde çok fazla kullanım sebebiyle yıpranma ve aşınma ya da renklerinde kararma meydana gelebilir.
Bu tür sıklık ve uzunca yıllar kullanımı söz konusu olan mekanlarda özellikle zeminde kullanımında cila kullanarak yüzeyi hem koruyabilir hem de yıpranmasını ve aşınmasını önleyebilirsiniz.
Kullanacağınız ürünün uzunca yıllar dayanıklı olmasını istiyorsanız eğer buna uygun en iyi bakım önerisini cinsine göre karar vermelisiniz. Ürününüzü satın aldığınız mağazadan da temizleme ve kullanma talimatını elde edebilirsiniz. Böylelikle en doğru temizlik ve bakım önerisini mermerinizde uygulamış olursunuz.

Buraya tıklayarak Facebook sayfamıza ve buraya tıklayarak da Evinize Yakışacak Mükemmel Dekorasyon Fikirleri isimli yazımıza gidebilirsiniz.

Granit Çeşitleri

Granit, tanecik, sert ve kristal yapısı olan magmatik yapılı bir üründür. Granitin içindeki maddelere dikkatle bakarsanız çıplak gözle bile görebilirsiniz. Küçükçekmece mermer ekibi olarak her zaman sizlere hizmet vermekteyiz. Granitin içeriğine değinecek olursak az miktarda plajioklas,feldspatın ortoklas ve kuvarstan meydana gelmiştir. Genel olarak çok yaygın olarak bulunan bir maddedir. Granit yeryüzümüzün temelini meydana getiren maddeler içerisinde yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda Granitin kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Mutfak Tezgahı Seçimi Oldukça Önemli

Örneğin benzersiz bir görünüm için çinko, alüminyum ya da paslanmaz çelik gibi bir materyal seçmek isteyebilirsiniz ancak bu tür tezgahları korumak çok pahalı ve zor bir iş. Bu nedenle bu yazımızda mutfak tezgahı malzemelerin artılarını ve eksilerini ortaya koyarak uygunlukları hakkında size fikir vermek istedik.

Bazen mutfak tezgah seçimlerinde ikilemde kalabilirsiniz. Çünkü tezgah malzemelerindeki çeşitlilik biraz akıl karıştırıcı olabiliyor. Gerek maliyeti gerekse kullanım ömrü açısından. Gelişen teknoloji ve materyalleri seçmek bazen zorlayıcı olabiliyor. Mesela benzersiz bir görünüş için alüminyum, çinko veya paslanmaz çelik gibi materyal seçebilirsiniz. Fakat bu tür mutfak tezgahlarını korumak oldukça maliyetli ve zor bir iş. Bu sebepler doğrultusunda bu içeriğimiz de sizlere mutfak tezgah malzemesinden biri olan granitin kullanım alanları hakkında bilgi vereceğiz.

Granit Çeşitleri Hakkında Bilgi

1) Döşeme Graniti

Büyük granit levhalar atölyelerimizde çeşitli işlemlerden geçerek mutfaklardaki yerini almaya hazır hale geliyor. Levhalar dahilinde parça parça olarak döşenebilir. Mutfağınızın dekorasyonuna büyük bir katkı sağlar. Hem mutfağınıza hoş bir görüntü hem de ferahlık verir.

 

 2) Modüler Granit

Modüler granit ise orta ölçekli levhalardan oluşur. Plakalardan küçük fayanstan ise büyük boyuttadır. Kurulum sürecinde tezgahınızın parçalarını arzu ederseniz kendiniz taşıyabilirsiniz. Standart tezgahlardan ise daha ucuzdur.

 3- Fayans Granit

Fayans granit, karo mağazalarından kolaylıkla temin edilebilen bir üründür. Ancak granit türleri arasında en az tercih edilenidir.

Fayans graniti karo satan mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz bir üründür. Fakat granit türleri arasında en az rağbet görendir. Diğer granit türlerine göre daha incedir. Hızlıca montaj yapabilirsiniz. Ayrıca en ucuz granit tipidir.

 

 

Evinize Yakışacak Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

Mermer kullanımı, iç mekân tasarımlarında çok daha modern bir etkiye sahip… Daima değişen ve farklı dokunuşlar isteyen iç mekân dekorasyonları her geçen gün farklı bir kullanımla karşımıza çıkıyor. İşte biz Avcılar mermer granit ekibi olarak sizlere daha kaliteli bir hizmet vermek için buradayız. Eğer iç mekân tasarımlarınıza daha modern ya da daha klas bir hava katmak istiyorsanız doğru yerdesiniz…

Mermer malzemesi kullanılarak üretilmiş mobilya çeşitleri olan; orta sehpa, dresuar, masa ve yan sehpa gibi ürünler evinizin iç dekorasyonlarını daha modern ve şık hale getirmeye devam ediyor. Bunun yanında mermer kullanılarak yapılmış aksesuar ve objelerde ev dekorasyonuna çok daha farklı bir hava katıyor. Sizde eğer daha modern bir ev ya da ofis dekorasyonu istiyorsanız sitemizde bu tarzda birçok ürün bulabilirsiniz.

Avcılar Mermer ile Dekorasyon Fikirleri

Mermerden yapılan orta sehpa ve masa genellikle geniş alanları doldurma konusunda epey başarılı bir konuma sahip. Ofis, salon ya da oturma odası gibi mekanlarda modaya uygunluğunu artırmak için mermer malzemeden üretilmiş ve metal detaylar ile harmanlanmış mobilyalar iç mekan tasarımında daha elit ve keskin bir iz bırakıyor. Özellikle ofislerin iç mekan tasarımlarında mermer malzeme kullanılarak yapılmış mobilyaların kullanımı gün geçtikçe çoğalmakta… Maalesef diğer mobilyalarda olduğu gibi mermer mobilyaların da dezavantajları bulunuyor. Üretilen malzemeden dolayı diğer mobilyalara nazaran daha ağır. Bu da taşınma esnasında ürünü taşıyan arkadaşlarımızı biraz yorabiliyor… Fakat eğer evinizin veya ofisinizin dekorasyonunu sık değiştirenlerden değilseniz bu sorunu es geçebilirsiniz. Diğer yandan daha kolay temizlenmesi, aşınmaması ve daha sağlam bir mobilya yapısına sahip olmasından dolayı mermer mobilyalar iç mekan tasarımlarında tercih edilme sebeplerini artırıyor.  

Mermerden aksesuar ya da mobilya kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut. Limon, domates ve elma gibi yiyecekler içerisinde asit bulundurduğu için mermer mobilyalarınız ile temas ettiğinde renginde değişim, aşınma gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bunun yanı sıra ocaktan henüz alınmış tencere, tava, çaydanlık gibi çok aşırı sıcak eşyalarınızın mermer ile temasından kaçınınız. Bu tür yapılan hatalar kalıcı tahribata sebep olabilir.

Mermer çeşitlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca buraya tıklayarak da Facebook sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Web Sitemiz Yeniden Aktif

Uzun zamandır sizler için özel olarak tasarladığımız web sitemiz artık aktif. Çalışkanlar Mermer web adresimizden iletişim bilgilerimizi, telefon numaramızı ve google harita gibi birçok bilgiyi bulmanız mümkün. Sizler de kalitenin adresini arıyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Sizlere yeniden web adresimiz üzerinden hizmet verebildiğimiz için gururluyuz!