Granit Çeşitleri

Granit Çeşitleri

Granit, tanecik, sert ve kristal yapısı olan magmatik yapılı bir üründür. Granitin içindeki maddelere dikkatle bakarsanız çıplak gözle bile görebilirsiniz. Küçükçekmece mermer ekibi olarak her zaman sizlere hizmet vermekteyiz. Granitin içeriğine değinecek olursak az miktarda plajioklas,feldspatın ortoklas ve kuvarstan meydana gelmiştir. Genel olarak çok yaygın olarak bulunan bir maddedir. Granit yeryüzümüzün temelini meydana getiren maddeler içerisinde yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda Granitin kullanım alanlarından bahsedeceğiz.

Mutfak Tezgahı Seçimi Oldukça Önemli

Örneğin benzersiz bir görünüm için çinko, alüminyum ya da paslanmaz çelik gibi bir materyal seçmek isteyebilirsiniz ancak bu tür tezgahları korumak çok pahalı ve zor bir iş. Bu nedenle bu yazımızda mutfak tezgahı malzemelerin artılarını ve eksilerini ortaya koyarak uygunlukları hakkında size fikir vermek istedik.

Bazen mutfak tezgah seçimlerinde ikilemde kalabilirsiniz. Çünkü tezgah malzemelerindeki çeşitlilik biraz akıl karıştırıcı olabiliyor. Gerek maliyeti gerekse kullanım ömrü açısından. Gelişen teknoloji ve materyalleri seçmek bazen zorlayıcı olabiliyor. Mesela benzersiz bir görünüş için alüminyum, çinko veya paslanmaz çelik gibi materyal seçebilirsiniz. Fakat bu tür mutfak tezgahlarını korumak oldukça maliyetli ve zor bir iş. Bu sebepler doğrultusunda bu içeriğimiz de sizlere mutfak tezgah malzemesinden biri olan granitin kullanım alanları hakkında bilgi vereceğiz.

Granit Çeşitleri Hakkında Bilgi

1) Döşeme Graniti

Büyük granit levhalar atölyelerimizde çeşitli işlemlerden geçerek mutfaklardaki yerini almaya hazır hale geliyor. Levhalar dahilinde parça parça olarak döşenebilir. Mutfağınızın dekorasyonuna büyük bir katkı sağlar. Hem mutfağınıza hoş bir görüntü hem de ferahlık verir.

 

 2) Modüler Granit

Modüler granit ise orta ölçekli levhalardan oluşur. Plakalardan küçük fayanstan ise büyük boyuttadır. Kurulum sürecinde tezgahınızın parçalarını arzu ederseniz kendiniz taşıyabilirsiniz. Standart tezgahlardan ise daha ucuzdur.

 3- Fayans Granit

Fayans granit, karo mağazalarından kolaylıkla temin edilebilen bir üründür. Ancak granit türleri arasında en az tercih edilenidir.

Fayans graniti karo satan mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz bir üründür. Fakat granit türleri arasında en az rağbet görendir. Diğer granit türlerine göre daha incedir. Hızlıca montaj yapabilirsiniz. Ayrıca en ucuz granit tipidir.

 

 

Yazar hakkında

Çalışkanlar Mermer administrator